Четвер, 28.03.2024, 09:56

Головна » 2011 » Грудень » 25 » Гордість школи - Шурубура, Негеля
Гордість школи - Шурубура, Негеля

Гордістю нашої школи безперечно можна назвати таких учнів як Костянтин Шурубура та Михайло Негеля.

Ці учні брали участь у багатьох конкурсах, олімпіадах та гідно представили честь школи на Всеукраїнському та міжнародному рівнях.

Хопцям випала нагода взяти участь в конкурсі "Енергія і середовище”,який проходив спочатку на Всеукраїнському рівні а потім на міжнародному.

Конкурс молодіжних проектів з енергоефективності "Енергія і середовище”проводиться в рамках міжнародної освітньої програми SPARE (шкільна освітня програма з використання ресурсів і енергії) і всесвітньої декади ООН "Освіта для сталого розвитку” за підтримки Норвезького товариства охорони природи і INFORSE Europe (Європейська мережа розвитку сталої енергетики).

Конкурс 2011 – 2012 н.р. проходить під гаслом:
"Збережемо клімат – почнемо з простих енергетичних рішень”.
Метою конкурсу є виявлення та підтримка обдарованої учнівської молоді, створення умов для творчого наукового пошуку.
Основні завданнями Конкурсу:
• залучення учнівської молоді до навчально-практичної діяльності з проблем енергоефективності та раціонального використання ресурсів, як найбільш ефективних шляхів зменшення викидів парникових газів, а отже й боротьби з глобальним потеплінням;
• сприяння професійному самовизначенню учнівської молоді;
• задоволення потреб учнівської молоді у творчій самореалізації;
• активізація творчої діяльності вчителів, які працюють над питаннями підвищення обізнаності школярів і населення щодо ефективного використання та збереження енергії, пом`якшення змін клімату.
У цьому конкурсі учні перемогли, зайнявши перше місце, але нажаль на міжнародному рівні вони не посіли призове місце, тому не поїхали до Голандії.

Учням допомагав вчитель фізики ЗОШ№30 Шубін Анатолій Григорович.

Наступним конкурсом юних фізиків був "Intel- ЕКО Україна" , на якому учні зайняли 3 місце .

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України постійно проводить роботу , спрямовану на виявлення і підтримку учнівської молоді, обдарованої в різноманітних сферах науки й техніки та інтеграцію в міжнародний освітній простір. В 2011 році планується проведення регіональних конкурсів, переможці яких зможуть взяти участь у міжнародних конкурсах Intel ISEF, I-SWEEEP, INFOMATRIX, INEPO-EUROASIA, Stockholm Junior Water Prize, Environment, energy and climate.

Відповідно до плану роботи Міністерства освіти і науки України МОН спільно з дирекцією освітніх програм Intel в Україні, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді (НЕНЦ) було проведено з 15 по 18 лютого 2011 року в м. Києві Всеукраїнський конкурс "Intel -Еко Україна-2011", який є базовим для вищезгаданих конкурсів.

Після цього їм запропонували взяти участь у ще одному конкурсі - "Країна юних майстрів".
Перша всеукраїнська виставка-звіт дитячої творчості «Країна юних майстрів» відбулася 24 лютого 2011 року в Київському палаці дітей та юнацтва. Учасниками виставки стали позашкільні заклади освіти з усіх регіонів України, які представили творчі роботи близько 500 переможців і лауреатів міжнародних та всеукраїнських творчих змагань.
Виставку відвідали Президент України Віктор Янукович, міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, голова КМДА Олександр Попов та ін.
Виставка складалася з 6 розділів. «Зіркове містечко» представило роботи вихованців Авіаційно-космічної академії: літак-тренажер «Аеропракт-22», рятувальний парашут С4-У та спеціальне обладнання для польотів. «Містечко кіномистецтва» познайомило перших осіб держави та відвідувачів виставки з роботами дитячих кіностудій. У «Місті мистецтв та народних ремесел» демонструвалися декоративно-ужиткові витвори, зокрема гончарні вироби, експонати, плетені з соломи, вишиванки, писанки. Яскравою була експозиція «Міста юннатів та екологів». Тут і науково-пізнавальні відеофільми, і нові сорти рослин, і живі пухнасті «експонати». Доволі цікавого та захоплюючого можна було знайти в «Місті фанатів, конструкторів та винахідників». Безліч моделей, які літали, їздили, рухались, приваблюючи своєю фантастичною зовнішністю, не залишили байдужими жодного з гостей виставки.
У «Місті креативних ідей», яке «розбудувала» Мала академія наук, було представлено абсолютно «дорослі» розробки юних винахідників. Роботи манівців відрізнялися оригінальністю, сміливістю ідей та творчим підходом до розв’язання нагальних потреб сучасності: технологія порятунку танкерів, способи нанесення захисного молібденового покриття, матеріали для виготовлення новітніх імплантатів тощо.

НТУУ «КПІ» на виставці «Країна юних майстрів» представляли члени МАН України – студент І курсу ФЕЛ Олексій Зінько та студентка І курсу ФТІ Любов Ревуцька. Презентовані роботи пропонують варіанти розв’язання енергетичних проблем засобами альтернативної енергетики. Олексій Зінько у своїй роботі вдосконалив вертикальну вітроелектростанцію шляхом поліпшення аеродинамічних характеристик обертового ротора. Це вдосконалення запатентовано. Любов Ревуцька запропонувала геліоенергетичний пристрій для обігріву приміщень, покликаний поглинати енергію Сонця, скорочуючи тим самим витрати на опалення. Ця розробка захищена двома патентами України. Політехніки стали дипломантами Першої всеукраїнської виставки-звіту «Країна юних майстрів».

На усіх цих конкурсах вони здобули цінні призи та велику к-кість нагород, а також іхні роботи були оцінені Міністром освіти та науки - Дмитром Табачником та Президентом України - Віктором Януковичем.

Категорія: ЗОШ №30 | Переглядів: 1562 | Додав: -RM-

«  Грудень 2011  »