Закінчилися додаткові канікули, що були оголошені у зв'язку зі зниженням температури повітря в Україні. 6 лютого у школах відновлюються заняття. Але морози не закінчуються. Що потрібно знати для власної безпеки під час сильних морозів.
Що таке обмороження
Обмороження - це пошкодження будь-якої частини тіла (включно до відмирання тканин), яке виникає внаслідок впливу низьких температур оточуючого середовища. Найчастіше обмороження виникає при температурі повітря нижче - 10 градусів С.
"Залізне обмороження"
Взимку реєструються холодові травми, що виникають при контакті теплої шкіри з холодним металом. Як тільки людина візьметься голою рукою за залізяку або лизне її язиком, вона міцно прилипне до неї. Звільнитися можна тільки відірвавши предмет разом зі шкірою. Щоб уникнути переохолодження й обмороження, фахівці рекомендують більше про це дізнатися та дотримуватись основних правил поведінки в умовах низьких температур. Не нехтуйте правилами безпеки, будьте обережні!
1. Спеціалісти рекомендують одягатися тепло. Доречно одягнути кілька легких кофт замість однієї теплої. Одяг має бути вільним. 2. Необхідно захищати відкриті ділянки шкіри – вдягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром 3. Не можна виходити на мороз голодним. Перед виходом на вулицю обов'язково необхідно добре поїсти, краще вживати висококалорійні продукти. Під час тривалого перебування на вулиці вживання їжі також допоможе зігрітися. Якщо ви проводите цілий день на вулиці, бажано заходити кожні півгодини-годину у тепле приміщення. Аби не замерзали кінцівки, варто працювати руками, рухати ногами, щоб посилити кровообіг у змерзлих судинах. 4. У холодну погоду важливо не перевтомлюватися. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню. 5. Спеціалісти нагадують, категорично не можна торкатися металу, як голими руками, так і язиком. Запам’ятайте: Ваше життя та здоров’я перш за все залежить від вибору правильної поведінки.
|