Субота, 20.04.2024, 00:59

Головна » 2012 » Лютий » 17 » Маленька країна літературних героїв
Маленька країна літературних героїв
Картинка до матеріалу: «» Для кожного школяра безтурботне дитинство закінчується, коли він залишає шкільний поріг і ступає на стежину нового, дорослого життя. Все зміниться: будні стануть сірими, ритм життя швидшим, погляд на світ серйознішим. Наш ліцей не виняток, до випуску готуються чотири класи. Кожен день заповнений навчанням і жагою досягнути конкретної цілі – вступити до вищого навчального закладу.

Та на минулому тижні сталася подія, яка перевернула життя старшокласників. Це не була подія широкого масштабу, навпаки, крок не у доросле життя, а у дитинство. Декада світової літератури дала можливість переміститись у світ дитинства, повірити у казку… Плануванням і проведенням свята займалася Яковенко Лілія Іванівна – «головна чарівниця», яка дозволила навіть вчителям відчути себе малими дітьми. А ми, ліцеїсти, добирали перлинки з казок, давньогрецьких міфів, цікавинок з творів художньої літератури різних країн та епох. «Актори» плідно працювали над своїми сценічними образами, для кожного перевтілення було досить простим, адже характер літературного героя мав відповідати характеру кожного учня. Саме це і додало неабиякого відчуття реальності. Чудові костюми, щирість виконання, проста сімейна обстановка і чітке керівництво вчителя зіграло свою роль.

Приємним сюрпризом стала велика кількість глядачів, навіть спокуса скоріше дістатись додому не стала перешкодою на шляху перегляду казкового дійства. Всі змогли з головою поринути у світ дитинства. Колектив учнів і вчителів буквально «гудів» про свої враження декілька днів. Спочатку їх заморозили історією СНІГОВОЇ КОРОЛЕВИ і БІЛОСНІЖКИ; потім розсмішили виховним процесом ПЕППІ ДОВГАПАНЧОХА та вихователька МЕРІ ПОПІНС, заворожили своєю красою БАБА ЯГА та КОЩІЙ БЕЗСМЕРТНИЙ; примусили весь зал шукати Буратіно неповторні ЛИСИЦЯ АЛІСА та КІТ БАЗИЛІО; на величний Олімп глядачі потрапили разом із ЗЕВСОМ-ГРОМОВЕРЖЦЕМ та його донькою прекрасною АФРОДІТОЮ; огорнули безмежною романтикою та палким коханням герої Сервантеса ДОН КІХОТ та ДУЛЬСІНЕЯ ТОБОСЬКА, герої Шекспіра РОМЕО та ДЖУЛЬЄТТА; ПІРАТ СІЛЬВЕР влаштував присутнім екзамен з історії «Острова Скарбів»; змусили закипіти кров у жилах запальними танцями ЕСМЕРАЛЬДА та КАРМЕН, РАДДА і ЛОЙКО ЗОБАРА; і не на жарт злякатись гніву булгаковської ГЕЛИ та потішитися вихватками КОТА БЕГЕМОТА. А все це дійство відбулося завдяки бажанням ДІВЧИНКИ З КВІТКОЮ – СЕМИПЕЛЮСТОЧКОЮ. Отож, усі смаки були враховані, ніхто не залишився розчарованим.

Музична гра «Чарівний капелюх» стала певною родзинкою дійства. КАЗКОВА ФЕЯ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ вирішила дізнатися про думки та враження учнів та вчителів ЖЕЛ № 24. Глядачі щиро сміялись, почувши фрагменти усім відомих пісень (певна річ, всі вони носили гумористичний характер), що лунали з капелюшка. Зал залишали з піднятим настроєм і «повними штанами» задоволення, хоча б на декілька годин отримавши квиток у дитинство. Одне погано: такий квиток з кожним роком життя дістати все важче.

Подяка від імені ліцеїстів Лілії Іванівні, за наданий шанс хоч на годину повернутися у казку, а також не можна не подякувати Ігорю Олеговичу, без якого б свято вийшло не таким колоритним.

Житомирський екологічний ліцей можна з гордістю назвати маленькою країною, де казка ще живе!

Член ліцейного прес - центру Мельничук Вікторія,

учениця 11-Г класу