У кожній країні його проводять по-різному, але одне незмінне – всі збираються за святковим столом. Урочистий обід за звичаєм розпочинає голова сім'ї, який преломляє облатки (різдвяний хліб). Існує також безліч різних видів випічки від фігурних пряників до різдвяного кекса. А у багатьох регіонах Польщі головною святвечірньою стравою є короп. Чистить його чоловік. Луску коропа не викидають, а висушують, і кожен бере по кілька лусочок до гаманця – щоб гроші не переводилися.
У Святвечір за столом одне місце завжди залишають порожнім – для гостя, що запізнився і на згадку про близьких, які не можуть цей день зустріти разом з сім'єю. У багатьох християнських країнах вечірнє повітря наповниться дзвонами. Опівночі віруючі відправляться на Різдвяну месу. Святкові служби пройдуть і в римо-католицьких храмах України. А головна церемонія відбудеться у центральному храмі Ватикану - соборі Святого Петра. Цю службу, яку транслюватимуть телевізійні канали всього світу, проведе Папа Римський Бенедикт XVI. Опівдні 25 грудня Папа проголошує традиційне благословення Urbi et Orbi – "Граду і миру". Потім понтифік поздоровляє віруючих з Різдвом більш, ніж шістдесятьма мовами світу, зокрема звертається і українською.
Різдво 25 грудня зустрічають не лише католики, але і представники решти практично всіх християнських конфесій, у тому числі православних. Виняток становлять послідовники декількох, зокрема, Російської, Сербської, Єрусалимської і Грузинської православних церков, які відзначають це свято в ніч на 7 січня.
|