Четвер, 28.03.2024, 09:49

Головна » 2012 » Січень » 28 » Житомирський міський колегіум і видавництво "День"
Житомирський міський колегіум і видавництво "День"
Картинка до матеріалу: «» 27 січня 2012 року уже втретє поспіль всеукраїхнська газета "День" презентувала в Житомирському державному університеті ім. І. Франка фотовиставку. На виставці в Житомирі представлено 103 фотографії, дві з них – від житомирян. Виставка "День" - ювілейна, приурочена до 15-річчя газети.

На відкриття виставки завітав міський голова Володимир Дебой та голова облдержадміністрації Сергій Рижук, який подарував книги видавництва «День» ректору університету Петру Сауху й зізнався, що газету «День» теж залюбки читає.

Крім презентації виставки, уже традиційно житомирські благодійники, батьки учнів, директор колегіуму передали набір книг від газети "День" у Наукове товариство учнів колегіуму «Краяни».

О 12.00 у конференц-залі Житомирського державного університету ім. І. Франка відбулась читацька конференція для молоді й освітян на тему: «Жива історія, яка зобов’язує жити інакше».

У ході конференції вчителі, адміністрація та учні колегіуму мали можливість зустрітися із головним редактором Всеукраїнської газети «День» Ларисою Івшиною. У відвертій розмові всі учасники змогли висловити власні погляди на гострі та «закриті» багато років історичні події, посперечатися навколо актуальних питань сьогодення. Найактивніші учасники дискусії отримали подарунки від головного редактора. Подарунок з автографом отримала і учениця 10 класу Житомирського міського колегіуму Оксана Павлік, переможець міського етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН з журналістики, яка розповіла про свої дослідження мови газети «День»

Газета «День» традиційно приділяє особливу увагу історичним та просвітницьким темам, які об’єктивно та по-новому висвітлюють маловідомі сторінки з історії України. «День» має на меті «розкомплексувати» сприйняття власної історії українською громадськістю та особливо молоддю. Протягом останнього десятиліття «Днем» видано одинадцять книг, присвячених осмисленню ключових тем для щойно відтвореної Української держави.

Авторитетні науковці, громадські та культурні діячі, політики вважають: «День» та «Україна Incognita» стали явищем не лише в Україні, а й на пострадянському просторі.

2008 року книги «Дня» отримали гриф Міністерства освіти і науки України «Для використання у навчальному процесі». Нова книжка — «Сила м’якого знака» — це, як зауважує головний редактор «Дня» Лариса Івшина, «підручник» для всього суспільства: «Для того, щоб так глибоко «пірнути», треба було пройти необхідні етапи підготовки до «занурення». Перший підхід до теми відчуженої української історії ми зробили ще в книзі із компромісною назвою «Дві Русі», що вийшла майже десятиліття тому... З одного боку, «Сила м’якого знака» випереджає час, з іншого – вона дуже вчасна на фоні тих політичних процесів, які відбуваються на пострадянському просторі. Вони підштовхують українців до пошуку опори саме в нашій історії. Її могутність дає нам абсолютно інший вимір, в якому ми не лише конкурентоздатні, але й дуже цікаві – і для Росії, і для Європи, і для самих себе. Жити в своїй історії – ознака здоров’я будь-якої нації. А для українців наша історія – щеплення гідністю, що вимагатиме адекватної поведінки в повсякденному житті. Саме тому я вважаю, що цією дорогою, яку подолав «День», належить пройти всім, а найперше - українській журналістиці», - наголошує головний редактор «Дня».

«Сила м’якого знака» - це книга про боротьбу за ім’я та спадщину як боротьбу за майбутнє. У розділах «Витоки», «Постаті», «Московські збирачі земель», «Русь і Москва: нащадки» автори говорять про києворуську державотворчу, культурну та духовну спадщину, про те, як її привласнювали та перекроювали, як ці спроби повторюються сьогодні та про те, як Сила м’якого знака щоразу пробивається, а Руська правда залишається непорушною.

ДОВІДКА:

Івшина Л.О -
- заслужений журналіст України
- академік Острозького академічного братства
- член Наглядової ради Національного університету "Острозька академія", Волинського національного університету ім. Лесі Українки, Національного університету "Львівська політехніка" та Львівського національного університету ім. Івана Франка
- куратор Острозького клубу вільного інтелектуального спілкування молоді
- керівник Літньої школи журналістики «Дня».
- є автором проектів ПрАТ "Українська прес-група":
- історико-культурологічних сторінок «Україна Incognita» й «Історія та Я»;
- книг із серії «Бібліотека газети «День»;
- Міжнародного фотоконкурсу газети "День";
- історичного веб-проекту «Україна Incognita» (incognita.day.kiev.ua).

Категорія: Міський колегіум | Переглядів: 1098 | Додав: Колегіум

«  Січень 2012  »