Шевченко є основоположником нової української літератури і родоначальником її революційно-демократичного напряму. Творчість великого народного поета внесла в нашу літературу незнане багатство тем і жанрів, прилучила її до кращих досягнень світової літератури. Шевченко відіграв важливу історичну роль у розвитку української літературної мови. Він установив ту структуру української літературної мови, яка збереглась у всьому істотному як основа сучасної мови, тобто розвинув і утвердив певний склад словника і граматичний лад української мови, які стали нормою і зразком для письменників, преси, театру тощо Народнорозмовна основа поезії Т. Шевченка незаперечна. У ній органічно злилися пісенний фольклор і усна оповідь, доповнені всім тим, що збереглося від давніх мов, уживаних в Україні-Русі. Не дивно, що твори Кобзаря перекладені всіма слов'янськими мовами, а також грузинською, вірменською, казахською, узбецькою, німецькою, англійською французькою, датською, новогрецькою, іспанською, хінді, японською, в'єтнамською, корейською, румунською, італійською, угорською, малайською, бенгальською та багатьма іншими мовами. Про все більшу світову славу великого Кобзаря свідчать пам'ятники, встановлені в різних країнах світу: у Палермо (Канада), Бухаресті, Вашингтоні, Нью-Йорку, Парижі тощо. Тарас Шевченко!... Це ім'я дорогоцінною перлиною виблискує у золотій скарбниці світової культури. У славній плеяді безсмертних класиків літератури геніальний співець українського народу по праву стоїть в одному ряду з такими титанами думки і слова, як Гомер і Шекспір, Пушкін і Толстой, Гете і Байрон, Шіллер і Гейне, Бальзак і Гюго, Міцкевич і Бернс, Руставелі і Нізамі, чия мистецька спадщина стала надбанням усього передового людства.[color=blue] 12 березня 2012 року в Житомирському міському колегіумі було проведено конкурс декламаторів «Вічне слово Кобзаря». У заході взяли участь представники 5, 6 та 7-х класів. Усіх учасників було нагороджено грамотами, а переможців – Дипломами І ступеня.
Переможцями стали учні:
Пронь Антон (5-Г)
Градовська Катерина (6-Г)
Голубєва Валерія (7-Г)
Усі учасники продемонстрували високий рівень майстерного виконання творів Кобзаря, артистизму, мовленнєвої вправності, виявили індивідуальне розуміння тексту та власне ставлення до прочитаного. У рамках тижня, присвяченого 148 річниці Тараса Григоровича Шевченка, у колегіумі був проведений квест «Що я знаю про Т.Шевченка?».
Квест тривав з 5 по 7 березня 2012 року. Учасникам заходу необхідно було знайти у колегіумі 25 запитань, відповісти на них та надати відповіді вчителю української літератури, що викладає у їхньому класі.
Підведення підсумків квесту відбулося 12 березня 2012 року. Брали участь учні 5-9 класів. До фіналу дійшло 15 учнів:
5-А: Чорна Анастасія, Тарасенко Злата, Ополонець Юлія, Козлова Анастасія
5-Б: Савчук Юлія, Шинкар Аліна, Кирилюк Дарина, Кирилюк Марія, Фесенко Анастасія
5-Г: Криштан Ольга
6-Г: Артьомов Владислав, Ушаков Олег
9-А: Петричук Олена
9-В: Лемешик Анастасія, Яблонська Олена
Вітаємо фіналістів та запрошуємо брати активну участь у подальших конкурсах.
|